سفارش تبلیغ
صبا ویژن
بهترین همدم، دانش است . [امام علی علیه السلام]

« ماه رمضان در هر سالى، قطعه‏یى از بهشت است که خدا در جهنم سوزان دنیاى مادّىِ ما، آن را وارد مى‏کند و به ما فرصت مى‏دهد که در این ماه، خود را بر سر سفره الهى وارد بهشت کنیم. بعضی همان سی روز را وارد بهشت می شوند ٬ بعضی به برکت آن سی روز همه سال را ٬ بعضی همه عمر را ٬ بعضی هم از کنار آن غافل عبور می کنند! »

این عبارت یکی از سخنان مقام معظم رهبری درباره ماه مبارک رمضان است.

بیایید کاری کنیم که ما هم جزو دسته ای باشیم که به برکت این ماه مبارک، همه عمر را وارد بهشتی که آقا گفته شویم.

اگه تا حالا خیلی راحت در محضر خدا مرتکب معصیت می شدیم، از امروز به برکت این ماه رحمت، یه تغییر و تحولی تو زندگیمون بدهیم. روزه گرفتن فقط به نخوردن و نیاشامیدن نیست. بعضی ها در این ماه خیلی راحت دروغ می گویند، تهمت می زنند، ناسزا می گویند، حق دیگران را پایمال می کنند، خیانت در امانت می کنند، به پدر و مادرشون بی احترامی می کنند، ... حتی بعضی ها نماز واجبشون را هم نمی خونند؛ ولی با گرسنه نگه داشتن خودشون از اذان صبح تا اذان مغرب ادعا می کنند که روزه گرفته اند.

واقعا روزه گرفتن فقط به گرسنگی کشیدنه؟!

نمی گم که غیر ماه رمضان می تونیم راحت گناه و معصیت کنیم؛ ولی باید از این فرصتی که خدا در اختیارمون گذاشته به نحو احسن استفاده کنیم تا بقیه عمرمون هم تضمین بشه. من اگه نتونم تو ماهی که درهای رحمت خدا بیش از هر وقت دیگه به روی بنده هاش بازه تکلیف خودم را روشن کنم، پس دیگه کی می خوام به فکر بیافتم؟!

هنوز دیر نشده. اگه تا حالا از برکات این ماه غافل بودیم، از امروز استارت خودسازی را بزنیم و حرکت کنیم.فاطمه ::: شنبه 86/6/24::: ساعت 8:44 عصر نظرات دیگران: نظر